Магазин за хранителни добавки, протеини и аксесоари Muskuli.com

ПВЦ и АЛ дограма

Хостинг

Ключови думи

Край на мечтата! Преди мача с Чехия имахме шансове като за фантастичен филм, на терена обаче всичко изчезна. Загубата от Армения с 1:2 в петък уби националите, които изиграха най-слабия си мач и паднаха отново - 0:1 с чехите.

Но дори да бяхме стигнали до заветното 3:0, отново щяхме да сме извън световното. Както се очакваше, резултатите в другите групи не бяха за нас - Норвегия не победи Исландия, която отива на бараж след 1:1.

Уви, бяхме толкова близо, а накрая страдахме толкова много. Видя се - мотивация има, но няма класа за световно. За едната чест чехите атакуваха повече, само преди почивката изпуснаха три пъти сами срещу вратаря. А в 52-ата минута Борак Докел попари надеждите ни, когато резултатите в другите групи изглеждаха все още с шанс за нашите. Трябва да признаем - резултатът можеше да е по-голям за гостите, които също като нас ще гледат отдалече мондиала.

България създаде голови положения в началото на втората част. Серия удари от далеч изглеждат мисия напълно невъзможна срещу чудовищния Петер Чех. Вратарят просто не пуска голове и дори Китайската стена не е била толкова непробиваема.

Накрая спазихме и черната традиция - Петър Занев получи червен картон, пети за България в квалификациите. Публиката изпълни националния стадион в подкрепа докрай. Този отбор си заслужава народната любов. А селекционерът Любослав Пенев - несекващите аплодисменти. Вече имаме право да мечтаем за Евро 2016, а БФС има важна мисия преди тегленето на жребия - да задържи Ел Голеадор.

Мъката е голяма, но надеждата е жива. До последния мач бяхме в битката. Но националите спазиха стара слабост на българските отбори през новия век - не могат да печелят решителни битки. Нямат и голмайстор.

Оказа се, че сме били в групата на самоубийците. Дания стана втора след 6:0 над Малта, но няма да участва в баражите.

Поздравления за Босна и Херцеговина! За първи път в историята си бившата югославска република е световна. Както и Русия. А Гърция и Португалия чакат баражите.