Паднахме безславно с 3:1 от Швейцария ...

Магазин за хранителни добавки, протеини и аксесоари Muskuli.com

ПВЦ и АЛ дограма

Хостинг

Ключови думи

България загуби безславно втора поредна евроквалификация - този път като гост на Швейцария с 3:1 в Базел. Хеттрик за кръстоносците наниза 19-годишният Шакири. Двубоят започна добре за нашите, които поведоха още в 9-та минута. Мартин Петров центрира от корнер, Стилян Петров отклони с глава, вратарят изби и защитникът Иван Иванов с добавка провря топката в мрежата. Преди това националите направиха две-три по-опасни влизания към вратата на домакините. След гола швейцарците се втурнаха напред, но нашите се бранеха сравнително добре и опитваха да убиват темпото да домакините с повече владеене на топката. В атака обаче отново бяхме беззъби. Точно в края на първото полувреме отбраната ни изпусна най-добрият от швейцарците, който бе изведен отлично и изравни. Отново Шакири вкара в 62-та минута, след като влезлият Гаджев загуби елементарно и домакините организираха бърза контраатака. 19-годишният нападател стреля технично с левия крак покрай плонжа на Михайлов и направи 2:1. Две минути след това мачът на практика приключи, когато Живко Миланов напусна за втори жълт картон и нашите останаха с 10 човека. Все пак до края заформихме две-три мелета пред вратата на домакините, при които Иванов можеше да вкара втори гол, а шут на Стилян Петров бе избит от вратаря Беналио. В 90-та минута обаче Шакири ни разнебити окончателно, като едва не скъса мрежата със зверски шут.

Преди почивката за минути се създаде впечатление, че може да измъкнем нещо от този мач, който бе без значение за нас и да измием частично срама от последните невзрачни игри. Не се получи, тъй като отново се видя, че дори при по-голямо старание и раздаване просто изпитваме остър недостиг на класа, особено в нападение. Годините на Мартин Петров и Стилян Петров започват да оказват влияние, а по-младите в отбора не показват никакво развитие, дори напротив. Този отбор на България е истинско предизвикателство за селекционера Лотар Матеус, чиято треньорска кариера и без това не блести с нещо особено до момента. Защото колкото и добре са нарадени, нашите национали имат проблеми с адекватното си придвижване по терена и елементарното боравене с топката.

България: Михайлов, Миланов, В. Илиев, Ив. Иванов, Занев, Ст. Петров, Сърмов, Бл. Георгиев, Попов, М. Петров (60 Гаджев), Генков (70 Бодуров).